A vulkánok és gejzírek földjén!

A vulkánok és gejzírek földjén!

2. Nap: Türkizkék gyógyító víz - Titokzatos tektonikus lemezek!

2019. augusztus 12. - TravelGedzsi

Második napon egy kiadós reggeli után újra útra keltünk, Reykjavíktól nyugatra vettük az irányt, a Blue Lagoon felé. Már messziről ki lehetett szúrni a párolgó fürdőt. Mikor megérkeztünk, még be se léptünk, már káprázatos látvány fogadott minket. 

img_20190804_112812.jpg

 A Kék Lagúna a sziget legismertebb szabadtéri fürdője. Igaz, hogy itt nem vodkaszóda bukkan fel a habokból, mégis az egész világról csodájára járnak a természet ezen páratlan műalkotásának. A Svartsengi Geotermikus Erőműből kiömlő, és a láván összegyűlt, felhevült tengervíz jótékony hatású és többféle bőrproblémát is gyógyít. A fürdő nem csak a gyógyhatása, hanem a szépsége miatt is vonzott minket, mielőtt megérkeztünk, azt gondoltam, hogy biztos tömve lesz a fürdő, de tévedtem, nagyon kellemesen lehetett pancsolni, nem volt zsúfoltság.

A lagúna vize kétnaponta teljesen kicserélődik így biztosítva a kemikáliák nélküli, tiszta vízminőséget. A víz hőmérséklete 37-39 C-os volt, míg a levegőé nem haladta meg a 15-öt. A belépő nagyon drága, és előre meg kell vásárolni online (80-200 euró/fő, választott csomagtól függ), de mindenképp megéri, csodálatos!

 Mielőtt bementünk a vízbe alaposan lezuhanyoztunk, majd egy radírozással is kezdhettünk volna, de mi ezt kihagytuk. Állítólag a testradírozáshoz a legjobb a lagúna vízéből természetes módon kivont szilícium-dioxidból, ásványi anyagokból, algákból és desztillált só keverékéből álló massza, amely nem csak alaposan tisztítja, hanem egyúttal táplálja is a bőrt. A vízben csillapíthatjuk szomjunkat egy jó söcivel, vagy egyéb smoothie-val, amit a vízi bárban vásárolhatunk meg, vagy a csomagnak megfelelően kaphatunk. 

img_20190804_131115.jpg

 A lagúnában eltöltött 1,5-2 óra után visszamentünk Reykjavíkba, ahol megtekintettük a város legnépszerűbb templomát (Hallgrímskirkja), és a toronyba (ahova 8 euró/fő volt a jegy) is felmentünk, hogy a magasból is megnézzük a csodás települést. 

img_20190804_165145.jpg

Következő úti célunk a Þingvellir Nemzeti Park volt (itt is forgattak számos Trónok harca részt :)), ahol a Silfrat, a kontinensek közötti repedést látogattuk meg. A Silfra repedés, az Eurázsiai és az Észak-amerikai tektonikai lemezek sodródásának köszönhető. Minden évben körülbelül 2 cm-t távolodik egymástól a két tektonikai lemez, ez a sodródás hatalmas felhalmozódott feszültséget eredményez a földréteg alatt. A felhalmozódott feszültség ezt követően erőteljes földrengést eredményez, nagyjából minden tíz évben egyszer. A fisszúrában található víz olyan tiszta, hogy akár 300 méter is lehet a látótávolság, ezért a búvárok kedvelt merülőhelye, és én is ittam a vízből.

img_20190804_192246.jpg

uuujjj.jpg

Irány a szállás! A hotelünk Laugarvatn városában volt, egy gyönyörű tó partján. 

img_20190804_221947.jpg

Öt perc gyaloglásra találtunk egy helyi Goodburger éttermet, ahol megvacsoráztunk, majd kipihentük a nap fáradalmait. 

 burger.jpg

Folytatás.....3. Nap! :)

A bejegyzés trackback címe:

https://icelandcircletour.blog.hu/api/trackback/id/tr3215005372

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása